Wodoodporny tusz do rzęs na plażę

Zimowy makijaż jest zazwyczaj mocniejszy, a kosmetyki mają gęstą kremową konsystencję. Pozwala to na izolację delikatnej skóry twarzy przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak mróz czy ostry wiatr.

Makijaż na plażę jest zupełnie inny niż ten zimowy. Przede wszystkim jest bardziej naturalny. Powinien mieć lekką konsystencję, podkreślającą opaleniznę. W wakacyjnej kosmetyczce powinien się znaleźć wodoodporny tusz do rzęs, naturalny podkład i pomadka ochronna. Zwykły tusz do rzęs w kontakcie z wodą może się rozmazać, tworząc nieestetyczne smugi na policzkach. Makijaż na plażę zaczynamy od nałożenia na twarz kremu z filtrem. Także podkład powinien zawierać odpowiedni filtr UV. Pomadka ochronna zabezpieczy usta przed wpływem promieni słonecznych.

Wybierając wodoodporny tusz do rzęs czytajmy etykiety. Zbyt duża ilość składników użytych do produkcji tuszu, może uczulić lub wywołać zaczerwienienie. Tusz do rzęs zmywamy za pomocą płatków kosmetycznych i mleczka do demakijażu. Dobry wodoodporny tusz do rzęs nie powinien dać się zmyć przy użyciu samej wody. Jeżeli tak jest, wówczas jest to dla nas informacja, że produkt nie nadaje się do korzystania na basenie czy plaży.

Wykonując makijaż na plażę unikajmy składników, które w połączeniu z promieniami słonecznymi wchodzą w reakcje chemiczne. W niektórych przypadkach, taka reakcja może grozić poparzeniem skóry.

Odpowiedni wodoodporny tusz do rzęs nie może być zbyt tani. Bazarowy, typu „no name” lepiej omijać szerokim łukiem. Dobry tusz do rzęs posiada certyfikaty oraz był testowany dermatologicznie. Jeśli nasz posiada takie atesty oraz jest kupiony w renomowanej drogerii, możemy bez obaw używać go podczas wykonywania makijażu na plażę.